Pilarki jednoręczne MAKITA DUC101 i UC100D – długo na nie czekaliśmy

Już są dostępne – pilarki jednoręczne firmy MAKITA! Pilarki zasilane są akumulatorami 18 V LXT lub 12V CXT.

DUC101 i UC100D to kompaktowe i poręczne pilarki do gałęzi, które zapewniają dużą elastyczność i doskonale nadają się do precyzyjnych cięć i przycinania. Łatwo sobie radzą z cięciem gałęzi lub desek oraz wykonywaniem drobnych prac w ogrodzie. Górna część prowadnicy jest wyposażona w ruchomą osłonę, która stopniowo się otwiera w miarę zagłębiania się łańcucha w gałąź.

Pilarki DUC101 i UC100D posiadają 10-centymetrową prowadnicę oraz system beznarzędziowego naciągu i wymiany łańcucha. Nowoczesny mechanizm beznarzędziowego naciągu łańcucha pozwala na szybką i łatwą wymianę, wystarczy poluzować i dokręcić dźwignię. Przy regulacji naciągu lub wymianie łańcucha zawsze należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i noszenie odpowiednich rękawic ochronnych.

Dzięki automatycznemu smarowaniu łańcucha, ryzyko zablokowania pilarki z powodu braku oleju do smarowania jest minimalizowane.

Automatyczny napinacz łańcucha pilarki Makita DUC101 i UC100 ułatwia pracę tą maszyną. Nowoczesny mechanizm działa bez użycia narzędzi, co pozwala szybko i łatwo wymienić łańcuch poprzez poluzowanie i dokręcenie dźwigni. Ten system automatycznie reguluje napięcie łańcucha piły. Pamiętaj, że podczas regulacji napięcia łańcucha lub wymiany łańcucha zawsze powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i założyć odpowiednie rękawice, aby chronić swoje dłonie.

Ilość pracy

Warunki testowe: Cięcie drewna cedrowego o średnicy 50 mm przy optymalnym obciążeniu cięcia wynoszącym 20 N lub mniej na krawędzi tnącej. Łańcuch pilarki: 80TXL

DUC101 z akumulatorem LXT BL1830B

210 cięć

UC100D z akumulatorem CXT BL1021B

73 cięć

Chociaż akumulatorowe pilarki Makita UC100D i DUC101 są niewielkie i lekkie, zawsze zaleca się korzystanie z nich obiema rękoma, jeśli to możliwe. Jedna ręka powinna trzymać uchwyt tylny, podczas gdy druga stabilizuje pilarkę do przycinania, zapewniając proste cięcie. Dla większego bezpieczeństwa, pilarki te są wyposażone w hamulec elektryczny, który natychmiast zatrzymuje urządzenie po zwolnieniu spustu.

Post Author: admin